Dotykam = wygrywam + re(CYC)ling


Dziś będzie krótko, dobitnie i na bardzo ważny temat. Czy wiesz, że co roku 18 000 kobiet słyszy diagnozę: rak piersi, a niemal 1/3 umiera? A czy jednocześnie masz swiadomość, że choroba wykryta we wczesnym stadium daje niemal 100% szans na wyleczenie? Wystarczy tylko raz w miesiącu się badać.
Czy wiesz, że źle dobrany biustonosz może przyspieszyć lub nasilić powstawanie zmian nowotworowych w Twoich piersiach? Zbyt małe miseczki, czy uciskające fiszbiny blokują przepływ limfy, a to może prowadzić do kumulowania się toksyn w postaci cyst, czy guzów, nie mówiąc już o bólach głowy, czy kręgosłupa, które również mogą być spowodowane źle dobranym biustonoszem.Miesiąc październik to czas bardzo ważnej kampanii społecznej pt. "Dotykam=wygrywam". Jej główny i najważniejszy cel to oczywiscie promocja profilaktyki raka piersi poprzez popularyzację samobadania i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Jednak to nie tylko akcja o aspekcie prozdrowotnym i edukacyjnym, ale również ekologicznym. O co chodzi? Przejdźmy do konkretów: do końca pażdziernika w 150 sklepach w całej Polsce można oddawać swoje staniki: za małe, za duże, takie, które nam się już znudziły lub znosiły, ale ciągle są kompletne (tzn. mają ramiączka i zapięcie), bez plam, czy dziur. Za każdy oddany stanik firma recyklingowa płaci 1,22 zł (oraganizatorom akcji, nie nam ;). Cel to zebranie tony, czyli 20 000 zł, które zostana przekazane na rzecz Amazonek. Co się dzieje ze stanikami dalej? Te, które są w dobrym jeszcze stanie zyskają drugie życie - zostaną przekazane kobietom, które ze względu na swój status materialny nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych ubrań, kobietom głównie z Afryki, Indii i Pakistanu. Te, z kolei, które są już zużyte zostaną poddane recyklingowi i przerobione na specjalny brykiet opałowy RPF, który efektywnościa spalania dorównują weglowi, ale podczas spalania uwalnia o 3/4 mniej dwutlenku węgla.

Współorganizatorem akcji jest marka Panache, a każdy kto odda stanik otrzymuje 20 zł na zakup nowego. Może to dobra okazja również na porządki w szafie!


Jako mama wiem, że jedną z najważniejszych rzeczy, które mogę zrobić dla mojego dziecka jest zadbanie o swoje zdrowie, również poprzez regularne, comiesięczne samobadnie piersi. Jako mama dziewczynki, wiem, że jedną z ważniejszych rzeczy, które będę chciała ją nauczyć będzie samobadanie piersi. Tak, aż stanie się to naturalnym nawykiem. I was też serdecznie do tego zachęcam. Zdrowie to najcenniejsze, co mamy. I jednocześnie najbardziej kruche. Zadbajmy o to!

Dotykam i wygrywam życie!


Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj: https://www.dotykamwygrywam.pl/


Zdjęcie użyte w poście wykorzystano na podstawie bezpłatnej licencji serwisu freepik.com a linki autorstwa wyświetlają się po kliknięciu w zdjęcie.


zapisz się na nasz newsletter

Sukienice to sklep z sukienkami dla dziewczynek z tkanin naturalnych. Znaleźć tutaj można sukienki na chrzest, na roczek, na wesele i inne uroczystości oraz sukienki na co dzień.  Sukienki dziewczęce handmade - ręcznie szyte w Polsce. W ofercie sklepu znajdują się sukienki dla dziewczynek z lnu i bawełny, sukienki w kwiaty i inne wzory, sukienki z falbanami, sukieneczki na zimę i lato. 

© 2019 by Sukienice

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon