Kolekcja "Ptaszyna"


Kolekcja "Ptaszyna" to moja kolekcja dyplomowa, prezentująca 8 sukienek dziewczęcych.

Jest to bardzo osobista kolekcja - inspiracją do jej powstania była moja córeczka, a także doświadczenie macierzyństwa. Stanowi ona zapis emocji, których doświadczyłam w pierwszym roku swojego macierzyństwa. Bardzo wyrazistych emocji, często zaskakująco ze sobą zestawianych, jak np. ogromny strach mieszający się z niezwykłą siłą miłości - takiej miłości, której wcześniej nie doświadczyłam.


Motywem przewodnim tej kolekcji jest ptak - dla mnie symbol wolności, którą znalazłam w macierzyństwie. Jest to też pierwsze żywe stworzenie, które wyrażnie zainteresowało Polę:)Kolekcja została stworzona z wykorzystaniem wyłącznie tkanin naturalnych: lnu oraz bawełny. Uzupełniona jest autorskimi grafikami oraz ręcznie robionymi butami.


Baza kolorystyczna tej kolekcji to kolory: bordowy, musztradowy i petrol. Mnóstwo w niej nieoczywistych cięć oraz detali czy to kołnierzyków w kształcie skrzydełek, czy mankietów w kształcie dzióbków ptasich.


Premiera kolekcji miała miejsce 9.03.2019 podczas Cracow Fashion Week, co było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wspaniałą przygodą.


Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji z pokazu mojej kolekcji:


Ps. Czyż moje Małe Modelki nie były przeurocze ;)?


zapisz się na nasz newsletter

Sukienice to sklep z sukienkami dla dziewczynek z tkanin naturalnych. Znaleźć tutaj można sukienki na chrzest, na roczek, na wesele i inne uroczystości oraz sukienki na co dzień.  Sukienki dziewczęce handmade - ręcznie szyte w Polsce. W ofercie sklepu znajdują się sukienki dla dziewczynek z lnu i bawełny, sukienki w kwiaty i inne wzory, sukienki z falbanami, sukieneczki na zimę i lato. 

© 2019 by Sukienice

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon