Sukienice - z miłości, naturalnie


Kocham prostotę, piękno, naturalność i ... sukienki. Przelałam to na Sukienice, które dedykuję Małym Kobietkom, sama będąc Mamą jednej z nich.

Moja pasja do szycia zrodziła się dość niewinnie. Kiedyś w rozmowie z moją - jeszcze wtedy przyszłą - teściową powiedziałam, że bardzo chciałabym nauczyć się szyć. Dostałam wówczas od Niej maszynę - Singer 814 - która, notabene, służy mi do dzisiaj i mimo posiadania nowszych maszyn, w wielu rzeczach jest niezastąpiona. Skąd to pragnienie, by posiąść tę umiejętność? W końcu nie ma to nic wspólnego z moją dotychczasową ścieżką zawodową. Nie wiem, może mam to we krwi - w końcu moja babcia jest krawcową!Marzenie o Sukienicach kiełkowało w mojej głowie od kilku lat. Z czasem dojrzewało i przybierało bardziej realny kształt i formę. Mam w sobie wiele obaw, czy podołam, jak to będzie, jednak...


"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem, na skutek nagłej zmiany losu, pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe, w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli."

Kiedy przeprowadziłam się do Krakowa kilka lat temu, zdecydowałam, że chciałabym tę pasję rozwijać i zapisałam się do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Oj, nie zdawałam sobie sprawy, że to będzie zwyczajnie ciężka harówka! Zwłaszcza, dla kogoś kto tak, jak ja pracuje jeszcze zawodowo. Ale i wspaniała przygoda! Marzyłam, żeby skończyć choć jeden semestr. Udało się skończyć 2,5 letnią naukę i obronić dyplom, choć to ostatnie z poślizgiem bo dokładnie w dniu pierwotnie wyznaczonego terminu obrony urodziła się Pola. I wywróciła moje życie do góry nogami w sposób, który bardzo mi się podoba :)

Sukienice czyli co?

Nazwa Sukienice, nawiązuje do tego, co głównie tworzę, czyli do sukienek. W tym konkretnym przypadku są to sukienki dla dziewczynek. Jednak, ma ona jeszcze inny sens - kontekst krakowski - nawiązuje w swojej nazwie do Sukiennic, najważniejszego historycznie miejsca targowego Krakowa, w którym mieszkam i tworzę, i które uwielbiam.


W moich Sukienicach najważniejsza jest dla mnie naturalność, jakość i detal. Tkanina naturalna to dla mnie bezdysuksyjny wybór, jeśli chodzi o ubrania dla dzieci. Nie zniosłabym myśli, że do ciała mojego dziecka przylega połowa tablicy Mendelejewa.

Cenię jakość, dlatego poszukuję tkanin nie tylko naturalanych ale też wysokiej jakości, po cichu marząc, że może Twoja córka tę sukienkę założy też kiedyś swojej córce.

Detal to coś co nadaje smaku, nawet najbardziej minimalistycznym ubraniom. Uwielbiam szukać detali!


Zapraszam do Sukienic! Wierzę, że będzie tutaj pięknie i miło.zapisz się na nasz newsletter

Sukienice to sklep z sukienkami dla dziewczynek z tkanin naturalnych. Znaleźć tutaj można sukienki na chrzest, na roczek, na wesele i inne uroczystości oraz sukienki na co dzień.  Sukienki dziewczęce handmade - ręcznie szyte w Polsce. W ofercie sklepu znajdują się sukienki dla dziewczynek z lnu i bawełny, sukienki w kwiaty i inne wzory, sukienki z falbanami, sukieneczki na zimę i lato. 

© 2019 by Sukienice

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon